Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Akce Eurocentra

Kalendář akcí

Název akce Rozhoduj o Evropě - staň se na den tvůrcem evropské politiky!
Datum 13.11.2018 09:00 - 16:00
Typ akce Odborné semináře
Místo akce Kraj Vysočina / Jihlava / Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, Jihlava
Popis akceChceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas v Evropě slyšet? To vše Ti nabízí nový ročník Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

Jihlavský seminář projektu "Rozhoduj o Evropě - staň se na den tvůrcem evropské politiky" je určený žákům středních škol z Vysočiny
.
Seminář bude sestávat ze dvou částí:
- zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu,
- debata s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života

Tři nejúspěšnější účastníci simulace Rady EU a Evropského parlamentu získají hodnotné ceny a nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na čtyřdenní modelové zasedání institucí EU v Brně, které se uskuteční ve dnech 6. až 9. prosince 2018.
Účastníci mají hrazeno občerstvení i cestovné na regionální seminář.

Přihlásit se můžete zde: https://rozhodujoevrope.typeform.com/to/pM9YD9

Počet míst na semináři je omezen.

Seminář je součástí projektu “Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky”. Během října a listopadu se v České republice a na Slovensku uskuteční jednodenní interaktivní semináře, na které naváže modelové zasedání institucí EU v Brně. Projekt je zaměřen na diskusi s mladými lidmi v České republice a na Slovensku o aktuálních evropských tématech a na jejich vzájemný dialog s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života.

Podrobnější informace (včetně programu semináře) naleznete zde: http://rozhodujoevrope.cz/regionalni-seminare.html Případně nás můžete kontaktovat na: akce@eutis.cz

Místem konání je: Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, Jihlava

Projekt Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS ve spolupráci s Odborem komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR a Zastoupením Evropské komise v ČR. Partnery projektu jsou Konrad Adenauer Stiftung, Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží a Europe Direct Česká republika. Modelové zasedání institucí EU, kterým bude letošní ročník projektu zakončen, bylo podpořeno z programu Erasmus+ a je organizováno ve spolupráci s Centrem pre európsku politiku.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty