Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Tématem letošního ročníku Noci vědců je ČLOVĚK A ROBOT🤖🤖🤖

Noc vědců je celorepubliková vědecko-popularizační akce, která zapojuje všechny zájemce do inspirujícího prostředí vědy. V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. Mimo jiné se na ní podílejí také Eurocentra, které si pro návštěvníky připravili mnoho aktivit.

 

 

Do Noci vědců jsou Eurocentra zapojena v rámci tzv. EU Corners. Pro návštěvníky připravují řadu aktivit, jako jsou kvízy, soutěže o zajímavé ceny a další zábavně vzdělávací aktivity týkající se Evropské unie a evropské vědy.

Noc vědců si můžete s Eurocentrem Praha projít i virtuálně. Díky našemu boundu Vás čeká putování po zajímavých místech, která mají k vědě blízko nebo vědou přímo žijí. Při putování po pražských Dejvicích se dozvíte řadu zajímavostí a budete si moct vyzkoušet Vaše znalosti týkající se evropské a české vědy. A to nejlepší, Bound je možný si projít i virtuálně, není nutné být na místě. Můžete se také zapojit do slosování o ceny a otestovat své znalosti v našem kvízu o významných osobnostech, které obohatily lidstvo o vynálezy, které využíváme dodnes. A pokud Vás zajímá, jaké praktické výhody přináší členství v EU, připravili jsme si pro Vás videa s houbařem Antonínem o tom, jak mu může EU usnadnit život.

 

Celý program, který jsme si pro Vás v rámci letošní netradiční Noci vědců přichystali, najdete zde: https://www.nocvedcu.cz/misto/584-eurocentrum-praha

 

Přijďte zažít neopakovatelnou atmosféru do zapojených institucí v Praze a okolí. Těšíme se na vás!

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty